Dış Cephe Kaplama

Dış Cephe Kaplama

Dış cephe kaplaması, farklı malzemeler ile elde edilebilir bir dış cephe kaplamasıdır. Tek ailelik evlerde, en sık tercih edilen seçenek, estetik nitelikleri nedeniyle büyük beğeni toplayan fıçı tahtası kaplamadır.

Değiştirmeden evi değiştirmek mi? Artık bunun için hiç tereddüt etmeyin, dış cephe kaplama takın ve bir taşla iki kuş vurun, görünüm tarafında tam bir makyaj ve eğer dışarıdan da yalıtırsanız artan enerji performansı yaşarsınız. Ve geleneksel duvar işçiliğinin cazibesine kapıldıysanız eğer cephe panelleri sizin için yapılır.

Siding Dış Cephe Kaplama Nedir?

Ekli bir ahşap veya metal çerçeve üzerine yerleştirilmiş çıtalar veya plakalardan oluşan bir dış kaplamasıdır. Doğal (ahşap, taş, pişmiş toprak vb.) veya sanayileşmiş (kompozit, PVC, lifli çimento, çelik, alüminyum, çinko vb.) malzeme seçenekleri sunan bir sistemdir. Bir ikinci koruyucu cilt de kötü havaya karşıdır. Düşük tüketimli yapı, giydirmeyi manto duvar prensibi ile birleştirir. dış cephe kaplama güçlü dekoratif potansiyele sahip bir çözüm (çeşitli pozlar, geniş renk seçenekleri) imkanı sunar.

Bindirme Dış Cephe Kaplama Nedir?

Geleneksel ahşap kaplama, kaba biçilmiş tahtalardan oluşur. Kısmen üst üste gelecek şekilde yerleştirilirler (genişliklerinin yaklaşık onda biri). Modern versiyonu olan fıçı tahtası, dörtkenarından veya sadece uzunlamasına profilden oluşan bir şerittir.

Bindirme Kaplamanın Sağladığı Avantajlar

  • Bu kuru kaplama, herhangi bir özel kısıtlama olmaksızın her tür yapıya (tuğla, taş, beton veya ahşap çerçeve) uygulanabilir bir kaplamadır. Uzun süre dikkat edilmesi gereken bir kuruma süresi yoktur.
  • Bu kaplama yenileme sırasında cephelerin düzensizliklerini düzelterek gençleşmesini sağlar.
  • Cephe ile dış cephe arasındaki çerçevenin kalınlığı, binanın ısıl düzenlemesini iyileştiren bir hava boşluğu yaratır. Örnek: Güneş tarafından ısıtılan dış cephe kaplaması 50 ° C’ye ulaşırken mevcut duvarlar 30 ° C’yi geçmez.
  • Bir yalıtımla bağlantılı olan dış cephe kaplama ısı köprülerini ve sızma riskini de ortadan kaldırır.
  • Bu kaplama tüm mimari tarzlara çok iyi uyum sağlar. Çok çeşitli doğal veya renkli tonlarda panellerle aynı kurulum esnekliğini sunar.
  • Genellikle 10 yıllık garantiyle uzun vadeli bir çözümdür.
sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos Nedir?

Iqos Nedir?

Ahşap Dış Cephe Kaplama

Ahşap Dış Cephe Kaplama

Güvenilir Mutfak Ekipmanları

Güvenilir Mutfak Ekipmanları

Çağdaş Bir Tavan Sistemi Olarak Baffle Tavan

Çağdaş Bir Tavan Sistemi Olarak Baffle Tavan

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir