Diş Estetiği Nedir?

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği bulunduğumuz dönem itibariyle çok daha önemli hale gelmiştir. Dışarıdan bakıldığında her ne kadar salt kozmetik amaçlar ele alınıyor gibi görünse de, fazlasını ihtiva etmektedir. Ancak tabii ki daha çok kozmetik hedeflerle tedavi planı uygulanmaktadır. Diş estetisyenleri tarafından belirlenmiş olan bu tedavi planında amaç, dişlerinizin olabilecek en güzel görünüme kavuşabilmesidir.

Yukarıda giriş cümlemizde, salt kozmetik amaçlar değil demiştik. Evet, bunu tekrar etmekte fayda görüyoruz. Çünkü diş estetisyenleri de, diş hekimi uzmanları olmaktadır. Yani dolayısıyla amaç sadece dişlerinizin daha beyaz olması ya da yerli yerinde olması değildir. Mutlaka uzmanlıkları doğrultusunda gerekli muayenelerden sizleri geçireceklerdir. Ve bu sayede neye ihtiyacınız olduğu da belirlenecektir.

Çene kemiğinizde bir sorun mu var? Belki de dişlerinizin kapanışında birtakım sorunlar yaşıyorsunuz. Diş kaybınız mı var? Hangi tedavi süreçlerinin mutlaka planınızda yer alması gerektiği bilgisi yine diş estetisyenleri tarafından belirleniyor. Bu süreçte İmplant gibi tedavilere de ihtiyaç duyulabiliyor. Diş eksikliği olan kişiler için dental implant tedavileri sürecin bir parçası olarak ele alınabiliyorlar.

Diş estetiğini etkileyen en önemli unsurların başında ortodonti sorunları gelmektedir. Çene kemiğinin çok ileride ya da geride olması, yüz hatlarınızın istenilen görünüme kavuşmasına engel oluşturmaktadır. Dişlerimizin estetikliğine kıyasla çene iskeletinin yüzümüz ile orantılı görüntüsü, yüzümüzün güzelliğini çok daha net bir şekilde ortaya çıkarmakta olan konular arasında yerini almaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigaralarda En İyi Fiyat Seçenekleri

Elektronik Sigaralarda En İyi Fiyat Seçenekleri

Botoks Nedir? Nasıl Uygulanır?

Botoks Nedir? Nasıl Uygulanır?

Bursa Otel Spa Masaj Çeşitleri

Bursa Otel Spa Masaj Çeşitleri

Lazer Operasyonu Zararlı mı?

Lazer Operasyonu Zararlı mı?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir