EB 5 Vize Nedir?

EB 5 Vize Nedir?

Yurt dışı seyahat için gerekli olan vize çeşitleri arasından EB 5 vizesi nedir sorusu büyük bir kesim tarafından merak edilmektedir.

EB 5 vizesi nedir? Yatırımcı vizesi çeşitleri arasında yer alan bu tarz vizeler göçmen vizesi türleri içinde yer almaktadır. Bu vize türü Amerika da yatırım yapılması durumunda daimi olarak oturma izni almak isteyen yabancı kişilere yönelik olmaktadır. EB 5 programı ile ABD e yatırım şartlarını tam olarak yerine getiren kişiler ve ailesi geçici olarak 2 yıl ve daha sonra kalıcı olabilmeleri için yeşil kart verilmektedir.

Vize Başvuru Yapmak İçin

Genel olarak yurt dışında çalışmak ve ticaret yaparak daha fazla kazanmak isteyenlerin ilk tercihi Amerika olmaktadır. Ancak ülkede çalışmak ve ticaret yapabilmek için gerekli olan şartların yerine getirilmesi ve vize alınması gerekir. Böylece tüm yasal kurallar doğrultusunda çok daha rahat bir şekilde istenilen yatırımlar yapılabilir ve daha fazla kazanılabilir. Alınan vize sayesinde ülkeye girişler sırasında istenmeyen sorunlar yaşanmaz. Vize başvuruları için ülkenin konsoloslukta çalışan görevliler yaptıkları inceleme sonrasında geri dönüş yapmaktadırlar.

E- 2 Vizesi Amacı

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes Amerika’ya gitmek ve ticaret yapabilmeleri için gerekli olan vize türüne sahip olmaları şarttır. Pek çok kişinin merak ettiği konuların başında yer alan E- 2 vizesi ticari anlaşmalı yatırımcı vizesi türü olmaktadır. Türkiye ile Amerika arasında ticaret anlaşması olmasından dolayı vatandaşlarımız vize kolaylıkla sahip olmaları mümkün olmaktadır. E-2 vizesi sahip olanlar Amerika da yatırım yapmaları hakinde oturma ve ticaret yapma hakkını elde edecekler. Bu tarz vizesi olan kişilerin eşi ve 21 yaş altında olan çocukları bu kolaylıklardan faydalanacaklardır. Vize sahipleri ülkede ticaret yaptıkları sürece Amerika da yaşayabilirler.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Zorunlu Sigorta

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Zorunlu Sigorta

İşçi Kazası Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İşçi Kazası Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Dilini Geliştirerek Geliş

Dilini Geliştirerek Geliş

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir