Filipinler’e Gideceklere Tavsiyeler

Filipinler’e Gideceklere Tavsiyeler

Filipinler, Pasifik Okyanusu’nun batısında yer alan bir Güneydoğu Asya ülkesidir. Filipinler’in para birimi “Filipinler pesosu”dur. 7000’den fazla adasıyla Filipinler, okyanusun ortasındaki kestane kumu taşlarından, Luzon ve Mindanao gibi genişleyen mega adalara kadar her zevke uygun bir adaya sahiptir. Filipinler’de halen aktif olmak üzere toplam 37 yanardağ vardır ve Filipinler, yalnızca coğrafi olarak değil, aynı zamanda manevi ve kültürel olarak da mükemmel bir ülkedir.

Filipinler Vizesi İçin Ne Yapmalı?

Türk vatandaşlardan Filipinler vizesi istenmemektedir. Girişte geri dönüş bileti görüldüğünde 30 gün süre ile Filipinler’de kalma izni veren damga pasaporta basıldıktan sonra ülkeye giriş yapılabilmektedir. Eğer 30 günden daha fazla kalınmak isteniyorsa $50 ödenerek 59 günlük vize satın alınabilir. Ya da daha sonradan süre uzatmaya karar verildiğinde göçmen bürolarına giderek de aynı şekilde Filipinler vizesi uzatılabilir.

Filipinler Uçak, Gemi ve Tren Bileti

THY’nin Filipinler uçak bileti oldukça pahalı olduğunda başka seçenekler denemek mümkündür. Aktarmalı uçuşlar değerlendirilebileceği gibi Katar havayolları indirimleri takip edilebilir veya Singapur veya Bangkok aktarmalı Filipinler uçak bileti ucuz olan CebuPacific aracılığıyla Filipinler’e geçilebilir.

Filipinler’de Gezilecek Tarihi ve Turistik Yerler

Kayaktan Kiteboarding’e, Kanyoning’den kanala gidişe kadar, Filipinler herhangi bir adrenalin bağımlısını cezbedebilir. Sörfçüler, Filipinler gezi rehberi içinde her iki sahilde oluşan lezzetli dalgaları yakalarken, dalgıçlar ülkenin su altı zenginliğinden faydalanabilirler. Tatlı su gezileri arasında rafting ve Wakeboard yer alıyor. Kaya tırmanışı ve trekking de yapılabilir ve Balina köpek balıklarıyla birlikte yüzülebilir.

Coğrafi bakımdan ilginç manzaralar bulmak isteyen turistler için, Filipinler gezi rehberi eşliğinde dağların kabileleri ile tanışmak ilginç bir deneyim olabilir. Bohol ve Boracay dünyanın en iyi dalış merkezlerindendir. Palawan adasındaki ormanlar ya da Manila’nın kuzeyindeki pirinç terasları Filipinler de gezilecek yerler arasında sayılabilir. Manila şehrinin turistik yeri Makati, Malate ve İntramuros’dır. Burada eski kale ve Rızal parkı görülebilir. Cebu’nun turistik mekanı Mactan adası da Filipinler de gezilecek yerler arasında.

Bolca festivalin yapıldığı Filipinler’de bir festivale dahil olmak da eğlenceli olabilir. Çikolata tepeleri, San Agustin kilisesi, Banaue Rice teras, Puerto Princesa Subterranean Nehri Milli Parkı, Manila körfezi, Küçük kutsal çocuk bazilikası, Hinatuan Enchanted Nehri, Fort Santiago, Quiapo Kilisesi, Bahay Tsinoy müzesi, Mines View Park diğer gezilecek yerlerdendir.

Filipinler’de Yenilecek Yemekler Listesi

Tanduay Rum, düşük fiyatlı yüksek kaliteli bir içecektir. Hindistan Cevizi şarabı mutlaka denenmelidir. Aynı zamanda zencefil çayı ile ünlü olan Filipinler yemekleri içerisinde en yaygını Adobo denilen yemektir. Etin sirke, soya sosu, sarımsak, yağ ile pişirilmesi şeklinde yapılır. “Balut” adı verilen yumurtalar Filipinler yemekleri içerisinde meşhurdur ve yoğun olarak tüketilir. Filipinler mutfağında hindistan cevizi patates ve pirinç yoğun olarak kullanılır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos Nedir?

Iqos Nedir?

Ahşap Dış Cephe Kaplama

Ahşap Dış Cephe Kaplama

Güvenilir Mutfak Ekipmanları

Güvenilir Mutfak Ekipmanları

Çağdaş Bir Tavan Sistemi Olarak Baffle Tavan

Çağdaş Bir Tavan Sistemi Olarak Baffle Tavan

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir