İşçi Kazası Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İşçi Kazası Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Bir OSGB; yani Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ‘ne sahip olabilmeniz için ilk olarak bir iş güvenliği uzmanına sahip olmanız gerekir. Ardından bir iş yeri hekimi ve ayrıca bu hekime yardımcı olacak bir yardımcı sağlık görevlisi gerekmektedir.

Tüm koşulları sağlayarak bir osgb firması kurabilirsiniz. izmir osgb firmaları konusunda oldukça zengin bir ilimiz olup aydın osgb firmaları konusunda izmiri takip eder. İş güvenliğine önem veren bölgelerdeki işçi kazaları diğer bölgelere oranla oldukça azdır. Bu da bize oldukça ufak fakat ve etkili yöntemlerle bile bir hayat yada hatta yüzlerce hayat kurtarabilmekteyiz. Peki neden hala bazı iş yeri sahipleri bu konuya önem vermiyor?

Bunun ilk sebepleri arasında bilgisiz ve bilinçsiz iş veren faktörünü görüyoruz. Bu faktör iş verenlere özel toplantı ve seminerler düzenlenerek, iş verenlere bilgi verilerel aşılamayacak bir problem değildir. Bunu takip eden bir diğer faktör ise iş verenlerin maddi kayıp kaygısı. Bu tip firmalara yada uzmanlara ve hekimlere ayrı bir bütçe ayırmak istemiyorlar fakat işçilerin başlarına gelicek büyük çaplı bir kaza sonrası olucak mali kayıbı göz önünde bulundurmuyorlar. Bu anlık kazançlarla hareket eden küçük firmaların düşündüğü sebepler arasında gösterilebilir fakat yasalar bünyesinde 1 işçi dai çalıştırsa firmaların iş güvenliği konusunda alması gereken önlemler karşısında oldukça ciddi yaptırımlar uygular. Sonuç olarak bir osgb firmasından yararlanmak her firma için gereklidir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Zorunlu Sigorta

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Zorunlu Sigorta

EB 5 Vize Nedir?

EB 5 Vize Nedir?

Dilini Geliştirerek Geliş

Dilini Geliştirerek Geliş

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir