Jinekomasti Ameliyatı Hangi Yaş Grupları İçin Uygundur?

Jinekomasti Ameliyatı Hangi Yaş Grupları İçin Uygundur?

Kadınlar, meme büyütme ameliyatları ile birlikte hızlı bir biçimde göğüslerindeki aradıkları bedene kavuşabiliyorlar. Veya aşırı büyük olduklarını düşündükleri memelerini hızlıca küçültebiliyorlar. Primer burun estetiği operasyonları ile burunlarına gerekli şekli vermekten kaçınmıyorlar. İmplant uygulamasından sonra memnun kalmadıklarında bunları çıkarabiliyorlar. Spor salonunda yağ yaktıktan sonrasında memelerinde yine küçülme sağlayabiliyorlar. Kadınların memelerindeki bu büyüme sürecine müdahale edebilmeleri erkeklere göre çok daha gözle görülür olabilmektedir.

Erkeklerde var olan meme büyümesi ise erkeklerin istekleri dışında gerçekleşiyor. Daha çok ergenlik döneminde kendisini göstermekte olan aşırı meme büyüme duruma, erkeklerin ruhsal açıdan da kötü etkilenmesine sebebiyet verebiliyor. Özellikle küçük yaşlarda meme büyümesinin görülmesiyle birlikte, birey, çevresi tarafından sürekli alay konusu olabiliyor. Bu açıdan erkek bireylerin ergenlik dönemindeki gelişimleri de hasar görebiliyor.

Ergenlik döneminde kendisinde jinekomasti olduğunu fark eden bir birey, doktor kontrolleri sonrasında tanı alabilir. Peki, 17-18 yaşlarında olan ergen bireyin ameliyat olma riski var mıdır? Açıkçası bu durum doktorlar arasında da birtakım farklı prosedürlere tabiidir. Kişi eğer 2-3 senelik bir süreci daha bu şekilde geçirebileceğini düşünüyorsa, hekimler beklemeyi tercih edebilirler. Çünkü bu süreç ergenlik sonrasında kendiliğinden de geçebilmektedir.

Fakat kişi bu sorundan halihazırda yoğun bir şekilde etkilenmiş ve bir nevi kompleks yapmaya başlamışsa, o halde ameliyat yapılabilmektedir. 17-18 yaşlarında olan bireylere ameliyat uygulaması yapılırken, bu yaşların altında olan kişilere müdahale için biraz daha beklemenin daha uygun olduğu belirlenmiştir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigaralarda En İyi Fiyat Seçenekleri

Elektronik Sigaralarda En İyi Fiyat Seçenekleri

Botoks Nedir? Nasıl Uygulanır?

Botoks Nedir? Nasıl Uygulanır?

Bursa Otel Spa Masaj Çeşitleri

Bursa Otel Spa Masaj Çeşitleri

Lazer Operasyonu Zararlı mı?

Lazer Operasyonu Zararlı mı?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir