En Güvenilir İş Güvenliği Firmaları

En Güvenilir İş Güvenliği Firmaları

Son dönemde yakınımızda yaşanan büyük faciaya hepimiz şahit olduk. Soma’da kaybettiğimiz 300 işçi tüm Türk halkını oldukça üzdü. Bu olayın arkasından devlet iş güvenliği konusunda bir çok önlem almaya başladı ve yeni yasalar çıktı. Bilirsiniz ki Türk milleti olarak en iyi yaşayarak öğreniriz. Bu sebeple de böyle bir facia yaşadıktan sonra öğrendik ki iş güvenliği oldukça önemlidir. Olayın ardından yakın çevre de bulunan izmir osgb ve aydın osgb firmaları oldukça fazla talep aldıklarını ve 1 haftada 1 sene içinde gitmedikleri kadar görüşmeye gittikleri belirttiler.

Bunun sebebi kimi iş yerinde işçilerin iş verene baskısı kimi iş yerinde ise iş verenin kendi bilinci. Her iki şekilde de iş yerleri bu olayın ardından iş güvenliğine daha fazla önem vermeye başladı. Bu konuda çıkarılan yeni yasalarda oldukça etkili oldu. Yasa gereği artık büyük firmalar bünyelerinde bir iş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorundalar. Yada bir osgb firması ile çalışmaları gerekmekte. Osgb firmaları şirketlere bir doktor, bir sağlık görevlisi ve bir de ,iş güvenliği uzmanı temin ederler.

Bu uzmanlar ortamın ne kadar güvenli olduğunu inçler ve raporlar. Ardından yanlış ve tehlikeli olan şeyleri tespit ederek alınması gereken tedbirlere karar verirler. Bu doğrultusunda firma bünyesinde çalışma ortamında bir takım değişikliklere ve önlemlere giderler. Bu önlemler çalışanların olası bir durumda hayati tehlikelerinin oluşmaması içindir. İş yerinde bir doktor bulunması bu hususta oldukça önemlidir.

sponsor reklam

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir