Ferace Ürünlerinin Şekli Nasıldır?

Ferace Ürünlerinin Şekli Nasıldır?

Genellikle düz ve sade görünümde üretilen ferace ürünlerinin bol yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Yakasının arka bölümünün eteklere kadar uzandığı üstlük şeklinde kullanılan bir ürün olduğu ifade edilebilmekte. Kolları ve kol ağızları oldukça geniş bir ürün türüdür. İç giyimin üzerinde giyilmesi tercih edilen ürünün örtünme amacıyla kullanıldığı geçmişte ve günümüzde malumunuz.

Günümüzde fantezi kumaştan elde edilen ve oldukça süslemeli ürünler olarak karşımıza çıkan segiyim ürünleri moda çizgisini takip etmeye başlamıştır. 20. yy’ın Türkiyesinde görsel bakımdan tatmin ettiği kadar rahatlık bakımından da tatmin edecek binlerce model üretilmiştir. Bugün yerli – yabancı tesettür ürün üreticilerinin kesintisiz olarak ürettikleri ürün modelinin uzun bir yapısı bulunmakta.

Bayanların büyük bir bölümünün kullandığı manto’nun uzun bir türü olarak tanımlayabileceğimiz ürünlerden. Ülkemizin bazı yörelerinde halen sıkça tercih edilen rahat giyim türünün modaya uyumuyla birlikte daha geniş kitleler tarafından tercih edilmeye başlandığına şahit oluyoruz. Tesettür giyimli bayanların diğer kıyafetleri ve aksesuarları ile uyum sağlaması neticesinde oldukça hoş görüntüler sunmaya başlamıştır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Doğal Liflerin Kullanım Alanları

Doğal Liflerin Kullanım Alanları

Hazır Ofis İçin Personel Gerekir mi?

Hazır Ofis İçin Personel Gerekir mi?

Kanvas Tablo Modelleri

Kanvas Tablo Modelleri

Modern Tadilat Uygulaması

Modern Tadilat Uygulaması

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir