İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Zorunlu Sigorta

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Zorunlu Sigorta

Aile birleşimi, İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu yapacak kişilerin göçmenlik statüsüne göre sigortalı olması gerekmektedir. Zorunlu sigortalılık, göçmenlik başvurusu yapılırken başvurunun bir parçası olarak yapılır. Sigorta yapan başvuru sahibi İngiltere’de yaşayacağı ilk 5 yıllık sürede kimseye bağımlı olmadan tam donanımlı sigortalı özelliklerine kişisel olarak sahip olmalıdır.

Dil Yeterliği Sertifikası Gerekliliği

İngiltere aile birleşimi sınavı başvurusu yapacak kişilerin İngilizce dilini en A1 seviyesinde biliyor olması gerekir. Kişinin dil yeteneğini kanıtlaması için yetkili olan British Council tarafından tanımlanan dil yeterliliği sertifikasını kazanmış olması gerekir. Yetkisiz dil kursundan alınan sınav başarısı sertifikası geçerli değildir. İngiltere vize başvuru sonunda A1 belgesini kazandığınızda İngiltere’de yaşamaya başladığınız bir ayın sonunda oturumunuzu uzatmak için başvurduğunuzda A2 sınavına girmeniz gerekecektir. Firmamızdaki uzman ekip sayesinde sınav hakkında bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Finansal Varlık Limitleri

İngiltere’de yerleşik hayata geçmek ve aile desteği almak için belirli faktörler vardır. İngiltere aile birleşimi için gelir standartları belirlenmelidir. Gerek iş yeri sahibi olarak şahsi kazançlar elde edip gerekse çalışan olarak elde edilen sabit gelirlerin de oranları önemlidir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Nedir?

İngiltere’de çalışmak isteyen diğer ülke vatandaşları kısa süreli ya da uzun süreli çalışma vizelerinden birine sahip olmalıdır. Sürekli ya ada geçici olarak iki kategoriye ayrılan vizeler için başvuru evrakları İngiltere vizesi gereken evraklar olarak temin edilmesi gerekir. Bu çeşitliliğin seçilmesi için gereken kategori uyumu ve kişisel özellikler çalışma vizesi olarak dosyada değişiklik göstermektedir. Vize için gerekli olan formların eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Tüm işlerini profesyonelce yürüten firmamızdan İngiltere vizesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

EB 5 Vize Nedir?

EB 5 Vize Nedir?

İşçi Kazası Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İşçi Kazası Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Dilini Geliştirerek Geliş

Dilini Geliştirerek Geliş

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir